Ha olyan szerencsések vagyunk, hogy nem panellakásban kell élnünk, akkor érdemes lehet a kertünkben zöldségeket vagy gyümölcsöket termesztenünk. A fóliasátor megkönnyítheti a dolgunkat, hiszen ez a szerkezet a belsejében olyan meleget tud biztosítani már tavasszal, mintha nyár lenne.
A lényeg, hogy a házilag nevelt palántákat a fóliasátor segítségével hamarabb ki tudjuk ültetni a szabadba, így hamarabb lesz érett zöldségünk is. A fóliákban leggyakrabban paprikát és paradicsomot termesztenek. A magokat érdemes a szobában elültetnünk és utána a palántákat kiültetni a fóliába.
A házilag készített fóliasátor összeszereléséhez először az alapanyagokat kell megvásárolnunk. Szükségünk lesz a vázszerkezethez műanyag, vas vagy alumínium csövekre. Mindhárom anyagnak megvannak az előnyei és a hátrányai is. Ezeket és a pénztárcánkat figyelembe véve tudjuk kiválasztani a számunkra legideálisabb alapanyagot. Ezután a fóliaanyagot kell beszereznünk. Érdemes olyan vállalkozást keresnünk akik méretre vágják, hiszen így csak annyi anyagot kell megvásárolnunk, amennyire tényleg szükségünk lesz.
A fóliára érdemes több nyitható ablakot felszerelnünk az ajtón kívül, hiszen így könnyebben átszellőztethetjük a fóliánkat. Azt a területet, amely fölé fel fogjuk a fóliasátrat húzni, előtte érdemes felkapálni, akár géppel is, esetleg fertőtleníteni. Ha a fóliasátor vázát házilag fémből készítjük el, akkor le kell szigetelnünk. Erre a célra használhatunk olyan pamutrongyokat is, amelyeket már másra nem tudunk felhasználni.