A gyomorégés sokaknál jelentkező visszatérő probléma. Sokan gondolják, hogy a nem megfelelő táplálkozás az oka, azonban van számos más tényező is, amely a gyomorégés kialakulásához vezethet. A tényezők közé sorolható a dohányzás és a stressz is, valamint amit sokan nem is könnyen lehet az egyik kiváltó tényező.
A táplálkozást is meg kell említenünk, mint a gyomorégés egyik lehetséges okát. A túl sok halolaj vagy borsmenta fogyasztása kedvezőtlen hatással lehet a gyomrunkra. A gyomorégés esetén az emberek nagy részének lehet, hogy nem az lesz az első gondolata, hogy egyen valamit, azonban házilag ez a legegyszerűbb megoldás.
Hatásos segítség lehet az alma vagy a mandula. Arra figyeljünk, hogy az almát igaz, hogy nyers állapotban kell fogyasztani, de mindig reszeljük le, mint a házi almás lepény készítésekor, mert így kevésbé fogja terhelni a gyomrot és gyorsabban ki tudja fejteni a hatását. Mandulából se együnk túl sokat, maximum 20 szemet.
Ha a szilárd táplálékot nem kívánjuk, akkor fogyasszunk házilag készített teákat. A kamillából, a szederlevélből vagy a bormentából főzött teák mind-mind enyhíthetik fájdalmainkat. Ha a vizet kívánjuk, akkor abból is készíthetünk házilag finom italt magunknak. A vízbe gyümölcsecetet és mézet keverve készen is vagyunk, viszont ezt napi kétszer kell fogyasztani egészen addig, míg a gyomorégés elleni panaszaink nem múlnak el. A legegyszerűbb házi megoldás, ha az étkezéseket egy-egy kanál zabpehellyel fogjuk közre, vagyis minden étkezés előtt és után is együnk zabpelyhet.