Az egyik legkedveltebb konyhakerti növény kétség kívül a paradicsom. Ennek oka, hogy a felhasználására határtalan a variációk száma. Tehetjük nyersen salátákba, de ugyanakkor főzve nagyon finom leves készíthető belőle. A milánói, illetve a bolognai tészták készítésekor is nélkülözhetetlen. Szerencsére a termesztése házilag egyáltalán nem bonyolult.
A paradicsom minden változata termeszthető szabad földben és balkonládában is. A paradicsom termesztésének csakúgy, mint a paprikánál az első lépés a palánták nevelése. Ezt a műveletet a házon belül végezzük el. Kis cserepekbe vagy pohárkákba melyeknek lyukas az alja tegyünk jó minőségű földet, majd vessük bele a paradicsom magokat. Érdemes őket letakarnunk házilag, mert szeretik a meleg helyet. Ha így járunk el házilag, akkor körülbelül két hát múlva már megláthatjuk az első leveleket a föld felett.
Ekkor azonban még nem szabad kiültetnünk őket a szabadba, mert nagyon érzékenyek. Általánosságban elmondható, hogy a márciusban ültetett paradicsom magokat április és május közepe között kell kiültetnünk a szabadba. A lényeg, hogy ne legyen már fagy, mert azt nem szereti a paradicsom.
A kiültetés során a házilag kialakított ágyásokban egyforma távolságra helyezzük el a lyukakat és mindegyikbe egy-egy tövet ültessünk bele. Ha futó fajtát ültettünk, akkor a későbbiekben szükség lehet majd arra, hogy kikötözzük őket.